1163253
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.
Bordspendyl, louis xvi stil, tidigt 1900 tal

Bordspendyl med fodral av mässing. Urtavlan märkt A. D Overstryd, Rotterdam. Urverket märkt Japy Freres. Pendel medföljer. Bredd 28, djup 14, höjd 54 cm.

Slitage, skadat glas. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V30
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 000
94
103
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
31 jul 19:34
1 000 SEK
31 jul 11:02
500 SEK