1164277
SALONGSBORD, 2 st,varav ett sengustavianskt, 1800-talets första hälft, det andra en senare kopia.
Salongsbord, 2 st,varav ett sengustavianskt, 1800 talets första hälft, det andra en senare kopia

Fanerade med mahogny. Gallerkant och beslag av mässing. I sargen låda. Längd 73, bredd 57, höjd 72 resp 73 cm.

En mässingsoval på benanfang saknas. Torkskrickor, fanerlagningar, slitage, fläckar, märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H153
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

4 450
415
460
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (9 bud)
23 jul 21:36
4 450 SEK
23 jul 18:34
4 250 SEK
23 jul 18:31
3 000 SEK
23 jul 18:31
2 000 SEK
22 jul 22:02
1 300 SEK