1164623
SKRIVSKÅP med VITRINÖVERDEL, holländsk barockstil 1900-tal.
SkrivskÅp med vitrinÖverdel, holländsk barockstil 1900 tal

Tvådelat. Intarsia i diverse fanérade träslag. Glasade dörrar och brutet uppsvängt krön. Underdel med svängd skrivskiva, lådor i front samt tvärställda hörn med tassfötter. Bredd 97, djup 48, höjd 204 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Smärre slitage och repor, märken. Liten fanerlagning. Ställvis vitnad lack.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
187
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
23 jul 13:18
2 000 SEK
21 jul 18:05
1 500 SEK
20 jul 17:40
1 100 SEK
19 jul 18:12
300 SEK