1164689
GOLVUR, Sunderland, 1800-tal.
Golvur, sunderland, 1800-tal.
Golvur, sunderland, 1800-tal.
Golvur, sunderland, 1800-tal.
Golvur, sunderland, 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Vitlackerad urtavla otydligt märkt, Sunderland. Höjd 222 cm. Pendel, vev, nyckel och två lod medföljer. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Torksprickor. Urtavla med slitage.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Slutpris
1 800
166
183
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
23 jul 0:16
1 800 SEK
22 jul 21:00
500 SEK