1164889
KISTA, allmoge, Dalarna / Hälsingland, daterad 1826.
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826
 hälsingland, daterad 1826

Originalmålad kista, invändigt daterad och med läddikor. Längd 94, bredd 62, höjd 55 cm.

Lagningar med senare skruvar och smärre retuscher. Smärre slitage och skador, lås saknas. Nyckel saknas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
186
207
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
22 jul 18:21
2 000 SEK
16 jul 10:49
1 800 SEK