1165286
Empire
(1810-1840)
Kandelabrar ett par, empire, 1800-talets första hälft.

KANDELABRAR ETT PAR, Empire, 1800-talets första hälft.

Kandelabrar av brons för (2+1) ljus vardera. Höjd 39,5 cm.

Slitage och lagningar, en sned.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
6 000
555
611
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
26 jul 15:58
6 000 SEK
26 jul 14:07
5 500 SEK
26 jul 14:06
5 000 SEK
25 jul 22:11
4 000 SEK
24 jul 22:31
3 400 SEK