1166078
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Ljuskrona, barockstil, 1900 talets andra hälft

Ljuskrona med stomme av mässing behängd med prismor. För sex ljus. Diameter 50, höjd 72 cm.

Smärre skador och slitage, nagg, stomme förberedd för el.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 800
168
186
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
5 aug 20:06
1 800 SEK
5 aug 20:05
1 500 SEK
5 aug 20:04
1 200 SEK
5 aug 20:03
1 000 SEK
5 aug 20:03
800 SEK