1166722
URNA, porslin, Kina, troligen 1700-tal.
Urna, porslin, kina, troligen 1700 tal

Dekor i underglasyrblått av växter. Höjd 35,5 cm utan lock, höjd 44 cm inkl lock i skuret trä.

Slitage.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
11 507
1 074
1 189
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
12
22 jul 16:37
11 507 SEK
14
22 jul 16:37
11 007 SEK
12
22 jul 16:37
10 507 SEK
14
22 jul 16:37
10 007 SEK
12
22 jul 4:50
9 807 SEK