Klockor & Ur Bordsur
1166791
BORDSPENDYL, senempire, Frankrike, 1800-talets mitt.
Bordspendyl, senempire, frankrike, 1800-talets mitt.

Bordspendyl med fodral av förgylld brons. Krönande lyrspelande kvinnogestalt. Längd 24,5, djup 9, höjd 35 cm.

Renoverad och kompletterad. Slitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK