1168060
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, empirestil, 1900 talets mitt

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor. För sex ljus, sju ljuspunkter. Diameter ca 60, höjd ca 70 cm.

Smärre slitage och skador, ej funktionstestad.

Placering: Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - Z4
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 200
206
227
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 aug 21:07
2 200 SEK
29 jul 10:20
2 000 SEK
26 jul 19:07
300 SEK