1168112
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets mitt.
SnedklaffssekretÄr, rokokostil, 1900 talets mitt

Sekretär fanerad med mahogny samt med inläggningar av ljusare träslag. Utfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och skåp, underliggande låda, beslag av mässing. Bredd 84, djup 51, höjd 107 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
860
80
89
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
24 jul 20:09
860 SEK
24 jul 20:09
810 SEK
24 jul 15:28
760 SEK
24 jul 15:28
710 SEK
23 jul 21:18
651 SEK