1157213
Carl Malmsten
(1888-1972)
Carl malmsten, soffbord "stora salen", 1900 talets andra hälft

CARL MALMSTEN, soffbord "Stora Salen", 1900-talets andra hälft.

Soffbordets skiva är fanerad med masurbjörk. Brännmärkt CM. Längd 115,5. Bredd 61. Höjd 60 cm.

Smärre slitage.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
187
207
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
6 aug 17:06
2 000 SEK
6 aug 17:06
2 000 SEK
6 aug 17:00
1 600 SEK
6 aug 17:00
1 500 SEK
6 aug 16:33
1 200 SEK