1164215
ALVAR AALTO, Matgrupp, 6 delar, Artek, 1900-talets slut.
Alvar aalto, matgrupp, 6 delar, artek, 1900 talets slut

Två bord i modell 95, med ben av björk och skiva klädd med laminat. Bredd 120. Djup 60. Höjd 71 cm. Fyra pallar, modell 60, med olika sitsar, sitthöjd ca 44, diameter 34 cm.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
6 500
608
672
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
24 jun 18:37
6 500 SEK
24 jun 18:37
6 500 SEK
24 jun 18:36
6 300 SEK
24 jun 18:36
6 100 SEK
24 jun 18:35
5 900 SEK