1164743
BORDSLAMPA, 1940-tal
Bordslampa, 1940 tal
Bordslampa, 1940 tal
Bordslampa, 1940 tal
Bordslampa, 1940 tal

Fot av mässing; stam i trä, delvis lindad med mässingstråd. Skärm av mässingsplåt. Diameter ca 36. Höjd ca 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar och repor. Ställvis anlupen. Ej funktionstestad. Äldre sladd med skador.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
2 000
187
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
8
24 jun 19:13
2 000 SEK
24 jun 15:51
1 608 SEK
23 jun 19:13
1 500 SEK
22 jun 18:36
1 001 SEK
22 jun 14:32
600 SEK