1164774
Ethel Halvar-Andersson
Ethel halvar-andersson sannolikt, matta, rölakan, ca 350,5 x 196,5 cm, signerad eha.

ETHEL HALVAR-ANDERSSON sannolikt, MATTA, rölakan, ca 350,5 x 196,5 cm, signerad EHA.

Polykroma geometriska mönster.

Något slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna med obetydliga skador, ställvis skadade fransar, några saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 12

Slutpris
35 010
3 285
3 628
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
22 jul 18:50
35 010 SEK
22 jul 18:50
34 010 SEK
22 jul 18:50
33 500 SEK
22 jul 18:47
33 000 SEK
22 jul 18:47
32 000 SEK