1164797
Børge Mogensen
(1914-1972)
BØrge mogensen, fåtöljer ett par modell 2256 "slädestolen" danmark 1900-talets senare del.

BØRGE MOGENSEN, fåtöljer ett par modell 2256 "Slädestolen" Danmark 1900-talets senare del

Stomme av ek och rotting, lösa dynor, sitthöjd ca 35, armstöd 50, total höjd 66 cm

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar. Repor. Märken.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
16 200
1 521
1 683
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
3 jul 18:16
16 200 SEK
3 jul 18:16
15 700 SEK
3 jul 18:15
15 200 SEK
3 jul 18:15
14 700 SEK
3 jul 18:14
14 200 SEK