1165114
SKÅP, möjligen Tyskland / Österrike, 1700-talets andra hälft.
 Österrike, 1700 talets andra hälft

Målat skåp med figurscener på dörrarna. Underliggande låda. Bredd 146, djup 65, höjd 206 cm.

Smärre skador, lagningar och kompletteringar. Saknar hyllor och lås. Nyckel saknas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
5 900
552
610
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
26 jun 18:23
5 900 SEK
26 jun 18:23
5 700 SEK
26 jun 18:21
5 500 SEK
26 jun 18:20
5 300 SEK
26 jun 18:20
5 100 SEK