1165186
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Soffa, gustaviansk, 1800 talets början

Målad, skuren dekor. Fast stoppad rygg, lösa plymåer i sits. Längd 280 cm.

Slitage. Nagg. Dynor med hål och fläckar. Torrsprickor. Senare målning och klädsel.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
4 600
430
476
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
26 jun 21:00
4 600 SEK
26 jun 21:00
4 500 SEK
26 jun 20:59
4 400 SEK
26 jun 20:59
4 200 SEK
26 jun 17:08
4 000 SEK