1165352
Anna-Lisa Thomson
(1905-1952)
Anna lisa thomson, vaser, 3 st lergods, "paprika", uppsala ekeby, 1900 talets andra hälft

ANNA-LISA THOMSON, vaser, 3 st lergods, "Paprika", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft

Vitglaserad reliefdekor av bladverk. Höjd 35,5, 37,5 och 40 cm

Obetydligt slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
5 900
552
610
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
9
27 jun 16:00
5 900 SEK
8
27 jun 15:59
5 700 SEK
9
27 jun 15:56
5 500 SEK
8
27 jun 15:56
5 300 SEK
8
27 jun 0:40
4 900 SEK