1166684
VATTENTUNNA, omkring år 1900.
Vattentunna, omkring år 1900
Vattentunna, omkring år 1900
Vattentunna, omkring år 1900
Vattentunna, omkring år 1900
Vattentunna, omkring år 1900
Vattentunna, omkring år 1900

Vattentunna av koppar med detaljer av mässing. Höjd 64 cm.

Smärre slitage, repor, bucklor, obetydlig lagning.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 200
205
228
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
10
22 jul 13:03
2 200 SEK
22 jul 13:03
2 000 SEK
22 jul 11:38
1 950 SEK
9
22 jul 11:38
1 850 SEK
22 jul 10:41
1 750 SEK