1167224
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900
SÄngstomme, omkring år 1900

Sängstomme av metall i fyra delar, bland annat av mässing, fotavslutningar med trissor. Total bredd 93, total höjd 150, bäddmått 200 x 90 cm.

Slitage och smärre skador. Sidornas fästen till gavlarna omarbetade.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 400
318
352
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
22 jul 17:37
3 400 SEK
22 jul 17:31
3 200 SEK
22 jul 17:31
3 000 SEK
22 jul 17:31
3 000 SEK
22 jul 10:02
2 600 SEK