Design Möbler
1168100
Børge Mogensen
(1914-1972)
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal

BØRGE MOGENSEN, bokhyllor, 2 st, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1960/70-tal.

Fanerade med ek. Två överdelar med flyttbara hyllplan. Två underskåp med skjutdörrar varav en med lådor. Vardera längd 128, djup 42, höjd 152 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Ett underskåp med större fanerskada, ett saknar delvis bakstycke.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N5
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 700
159
176
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
18 aug 17:13
1 700 SEK
18 aug 17:13
1 600 SEK
18 aug 17:13
1 500 SEK
18 aug 17:12
1 400 SEK
18 aug 17:12
1 300 SEK