Inred sommarhuset

409 föremål
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Slutpris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Slutpris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1940-tal.
Slutpris
7 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Slutpris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
Slutpris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP modern tillverkning.
Slutpris
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HÄNGSKÅP/ÖVERDEL, omkring år 1900.
Slutpris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Barock, 1700-tal.
Slutpris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950-60-tal.
Slutpris
4 210 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HATTHYLLA, 1950-tal.
Slutpris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft.
Slutpris
7 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal.
Slutpris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Slutpris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talet andra hälft.
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
Slutpris
3 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Slutpris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOALETTBORD/SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 805 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
Slutpris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGVAGN, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal.
Slutpris
9 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Slutpris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Slutpris
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Slutpris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Slutpris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par, 1900-tal.
Slutpris
1 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bokskåp/VITRIN, Finland, 1960-70-tal, teak.
Slutpris
575 EUR
Utropspris
350 EUR
GOLVSPEGEL, 1970-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930-40-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOFFERT, läder och trä, 1900-talets början.
Slutpris
2 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD / BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Slutpris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Slutpris
7 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Slutpris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Slutpris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Slutpris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR ett par 1800-talets mitt.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1930-tal.
Slutpris
1 820 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
Slutpris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD ett par tidigt 1900-tal.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK / SIDEBOARD, tidigt 1900-tal.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, Funkis, 1930-tal.
Slutpris
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1958.
Slutpris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Slutpris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Slutpris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Slutpris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
PETER OPSVIK, skrivbordsstol, "Capisco", HÅG.
Slutpris
3 002 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD/HYLLOR, ett par, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Slutpris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
Slutpris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Slutpris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slutpris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETTER, ett par, 1900-talets första hälft.
Slutpris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Slutpris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Slutpris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Slutpris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK