Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

BYRÅ MED SPEGEL 1900-talets senare del.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD ett par tidigt 1900-tal.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Slutpris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets mitt ca 260 x 167 cm.
Slutpris
9 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, rölakan, signerad AP, ca 257 x 180 cm.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1920-tal.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DALAHÄST, omkring år 1900.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLASKA, 1700-tal.
Slutpris
1 405 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SÄNGBORD/HYLLOR, ett par, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad EA.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUCIFIX, 1800-talets andra hälft.
Slutpris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad och numrerad 54/175.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1960-tal.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 335 x 230 cm.
Slutpris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI VASER, 5 st, glas, Holmegaard, Åseda m fl.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER THORLIN ERIKSEN , olja på duk signerad.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORENO PINCAS, etsningar 2 st, signerade.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Erik Höglund, Boda.
Slutpris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Slutpris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Slutpris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Slutpris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft.
Slutpris
7 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Slutpris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets första hälft.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, 300 x 203 cm.
Slutpris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Slutpris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄGARE SAMT KUTTING, allmoge, omkring år 1800.
Slutpris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
Slutpris
635 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Glas & Trä Hovmantorp, 1900-talets mitt.
Slutpris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, Swedish Modern, 1940-tal.
Slutpris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Uno och Östen Kristiansson, Luxus.
Slutpris
750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets mitt/andra hälft.
Slutpris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Slutpris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 198 x 155 cm.
Slutpris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 315 x 87 cm.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 211 cm.
Slutpris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, "Rund Hörna A", Sven Olsson. AB Nybrofabriken.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK