Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

SPEGEL, sent 1800-tal.
Slutpris
4 320 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Slutpris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Slutpris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Slutpris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Slutpris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
GOLVUR, Finland 1800-tal.
Slutpris
810 EUR
Utropspris
300 EUR
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi.
Slutpris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Slutpris
580 EUR
Utropspris
500 EUR
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, 1983, olja på pannå, signerad.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Slutpris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Slutpris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Slutpris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Slutpris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Slutpris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, barock, daterad 1788.
Slutpris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
Gungstol.
Slutpris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
BÄNK, 1960/70-tal.
Slutpris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Sarouk mir, ca 333 x 240 cm.
Slutpris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Old, Bidjar, ca 112 x 76 cm.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Old Västpersisk, ca 300 x 94 cm.
Slutpris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, 1700/1800-tal.
Slutpris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Slutpris
1 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Slutpris
1 330 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, barock, 1600/1700-tal.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Slutpris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe I 1960.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe II.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Slutpris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe II, 1963.
Slutpris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANITA ERSÉUS, olja på duk, signerad.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
Slutpris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFOR, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Slutpris
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Slutpris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Danmark, 1970-tal.
Slutpris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.
Slutpris
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Slutpris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, 1980/90-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, 2 par, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKELPLATTOR, 2 st.
Slutpris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal.
Slutpris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Slutpris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Slutpris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
Slutpris
2 575 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Slutpris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1930-tal.
Slutpris
1 820 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, funkis, 1930-/1940-tal.
Slutpris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK