1164159
UNIVERSAL, Genève, Polerouter date, armbandsur, 35.5 mm.
Universal, genève, polerouter date, armbandsur, 35.5 mm

Stål, automatisk (microrotor), plexiglas, datum, läderband, originalspänne, extra läderband medföljer, ca 1964.

Caliber 69, Referensnr. 869111/02, Serienr. 2359324.

Service utförd av Universal i Genève år 2014. Smärre repor. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage.

Övrigt

30 sidor diverse dokument tillhörande klockan medföljer, samt emballage (ask) från servicen.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
16 501
1 547
1 718
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
15
1 sep 21:54
16 501 SEK
14
1 sep 21:54
16 001 SEK
14
1 sep 21:54
16 000 SEK
16
1 sep 21:53
15 500 SEK
14
1 sep 21:53
15 001 SEK