1163031
Heini Riitahuhta
(Född 1975)
Heini riitahuhta, vas, porslin, "ruby flower", signerad heini riitahuhta 2005.

HEINI RIITAHUHTA, vas, porslin, "Ruby flower", signerad Heini Riitahuhta 2005.

Rött blommotiv mot gul fond. Höjd 55 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
240
2 557
266
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (5 bud)
30 jun 19:11
240 EUR
30 jun 19:04
220 EUR
30 jun 19:04
201 EUR
30 jun 18:57
200 EUR
29 jun 20:43
50 EUR