1163033
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)
Heini riitahuhta, fat, porslin, "cowberry", signerad heini riitahuhta 2004.

HEINI RIITAHUHTA, fat, porslin, "Cowberry", signerad Heini Riitahuhta 2004.

Lingonkvistar på ljus fond. Diameter 51 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
500
5 178
591
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
30 jun 2019 19:22
500 EUR
30 jun 2019 19:22
450 EUR
30 jun 2019 19:20
360 EUR