Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1163057
Heini Riitahuhta
(Född 1975)
Heini riitahuhta, skulptur/serveringsfat, "mushroom", porslin signerad heini riitahuhta.

HEINI RIITAHUHTA, skulptur/serveringsfat, "Mushroom", porslin signerad Heini Riitahuhta.

Polykrom dekoration. Höjd

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
370
3 902
411
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (12 bud)
30 jun 2019 16:31
370 EUR
30 jun 2019 16:29
350 EUR
30 jun 2019 16:29
330 EUR
30 jun 2019 16:28
310 EUR
30 jun 2019 14:20
290 EUR