1156509
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, skål och "stomboli" vaser 2 st,  signerade riihimäen lasi o.y. aimo okkolin.

AIMO OKKOLIN, skål och "Stomboli" vaser 2 st, signerade Riihimäen Lasi O.Y. Aimo Okkolin.

Höjd 13,5-25 cm. Diameter 13 cm.

Smärre slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
140
1 509
156
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (18 bud)
25 aug 19:41
140 EUR
25 aug 19:41
140 EUR
25 aug 19:38
130 EUR
25 aug 19:35
120 EUR
25 aug 19:35
110 EUR