1162366
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, skål, "näckros", signerad aimo okkolin, riihimäen lasi oy.

AIMO OKKOLIN, skål, "Näckros", signerad Aimo Okkolin, Riihimäen Lasi Oy.

Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Diameter 27 cm. Höjd 12,5 cm.

Helhetsintrycket är gott. Enstaka mindre nagg.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 010
10 761
1 118
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (22 bud)
11
25 aug 18:26
1 010 EUR
12
25 aug 18:26
990 EUR
11
25 aug 18:26
930 EUR
12
25 aug 18:26
910 EUR
11
25 aug 18:25
870 EUR