1172594
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, skÅl, "serpentin", signerad riihimäen lasi oy 68.

AIMO OKKOLIN, SKÅL, "Serpentin", signerad Riihimäen lasi Oy 68.

Rött och klart slipat glas. ø 17,5 cm, höjd 5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Kristallslipare Adolf Ekholm.

Slutpris
280
3 018
311
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (17 bud)
25 aug 18:56
280 EUR
8
25 aug 18:54
260 EUR
25 aug 18:53
240 EUR
8
24 aug 15:58
220 EUR
21 aug 21:24
200 EUR