1163669
Bengt Orup
(1916-1996)
Bengt orup, gouache på papper, signerad och daterad 53.

BENGT ORUP, gouache på papper, signerad och daterad 53.

"Konkretion". 41,5 x 29,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
11 100
1 030
1 146
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (43 bud)
10
25 aug 21:32
11 100 SEK
9
25 aug 21:32
10 600 SEK
10
25 aug 21:31
10 100 SEK
9
25 aug 21:31
9 900 SEK
10
25 aug 21:30
9 700 SEK