1163675
Bertil Öhlund
(1923-2003)
Bertil Öhlund, olja på duk, signerad och daterad -59.

BERTIL ÖHLUND, olja på duk, signerad och daterad -59.

Utan titel. 27 x 70,5 cm.

Ytsmuts/enstaka fläckar. I vänsterkant mindre färgbortfall.

Proveniens

Francis Öhlund, Stockholm.
Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)70 778 35 71

Slutpris
3 700
351
390
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 aug 21:26
3 700 SEK
22 aug 11:18
3 500 SEK
20 aug 20:41
3 300 SEK
17 aug 10:27
2 200 SEK
17 aug 8:40
2 000 SEK