1163699
Harry Booström
(1917-1996)
Harry boostrÖm, olja på pannå, signerad booström och daterad -54.

HARRY BOOSTRÖM, olja på pannå, signerad Booström och daterad -54

"Nr 19". 61 x 52 cm.

Krackelyr. Mindre slitage längs kanterna. Enstaka mindre färgbortfall.

Proveniens

William och Maud Appelquist, Gotland.
Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
5 100
473
526
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
18 aug 18:21
5 100 SEK
17 aug 8:40
4 900 SEK
16 aug 17:54
4 700 SEK
16 aug 11:58
4 500 SEK
16 aug 10:15
4 000 SEK