1163711
Harry Booström
(1917-1996)
Harry boostrÖm, olja på pannå, signerad booström, daterad -54 a tergo.

HARRY BOOSTRÖM, olja på pannå, signerad Booström, daterad -54 a tergo.

"Nr 12". 76 x 61 cm.

Ett hörn med obetydlig skada.

Proveniens

William och Maud Appelquist, Gotland.
Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
8 000
742
826
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
10
25 aug 20:42
8 000 SEK
9
25 aug 20:42
7 800 SEK
9
25 aug 20:41
7 200 SEK
8
25 aug 20:41
7 000 SEK
8
23 aug 20:17
6 200 SEK