1163713
Bengt Orup
(1916-1996)
Bengt orup, monotyp, unikt exemplar, signerad.

BENGT ORUP, monotyp, unikt exemplar, signerad.

Utan titel. 44,5 x 66,5 cm.

Fläckar. Ej examinerad ur ram. Veck/vågig.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)70 778 35 71

Slutpris
1 600
148
163
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 aug 23:44
1 600 SEK
16 aug 11:14
1 500 SEK