1163785
Olle Bonniér
(1925-2016)
Olle bonniÉr, tusch, signerad och daterad 16.6-57.

OLLE BONNIÉR, tusch, signerad och daterad 16.6-57.

Komposition - Cadaqués. 24 x 33 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Övrigt

Utförd under Cadaqués-vistelsen i Spanien 57-58.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
850
79
88
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 aug 13:32
850 SEK
22 aug 13:07
800 SEK
17 aug 17:13
600 SEK
17 aug 13:21
500 SEK