1164849
INGEBORG LUNDIN, glasservis, ca 48 delar "Silvia", Orrefors. Modellen formgiven 1957.
Ingeborg lundin, glasservis, ca 48 delar "silvia", orrefors. modellen formgiven 1957.

Bestående av; 12 vinglas (höjd 14,5), 12 vitvinsglas (höjd 13 cm), 12 dessertvinsglas (höjd 11 cm), 12 selterglas (höjd 6,5 cm). En karaff med propp.

Slitage, obet nagg.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
4 000 SEK