1164865
Peter Johan Zetterling, ljusstakar, ett par, silver, Linköping 1792.
Peter johan zetterling, ljusstakar, ett par, silver, linköping 1792.

Kannelerade kolonnskaft, på rund fot. Ljushattarna stämplade Erik Johan Modée, Linköping (v. 1829-1856 (1859)). Ljusstakarnas höjd 23 cm, total vikt 440 gram.

Lätt slitage., små bucklor.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Utropspris
35 000 SEK