1183629
Johan Petter Grönvall, såsskålar på fat, ett par, silver, Stockholm 1821.
Johan petter grönvall, såsskålar på fat, ett par, silver, stockholm 1821.

Invändigt förgyllda. Runda på fot, släta, fatet med sneda godroner. Fatens frånsida med initialer. Diameter 14,5 cm, fatetn 17 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V4
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
16 000 SEK