1184595
Jacob Ängman, GAB, bestickuppsättning, 62 delar, silver, Stockholm 1960-/70-tal. Modell Rosenholm.
Jacob Ängman, gab, bestickuppsättning, 62 delar, silver, stockholm 1960-/70-tal. modell rosenholm.

Bestående av:
Matgafflar 12 st
Matkninvar 12 st
Matskedar 6 st
Dessertgafflar 6 st
Dessertknivar 6 st
Dessertskedar 6 st
Gafflar små 3 st
Kaffeskedar 11 st
Total vikt c:a 2070 gram. Matknivens längd 20 cm.

Bruksslitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Utropspris
12 000 SEK