1184614
SERVIS 22 dlr "Musselmalet, helblonde" Royal Copenhagen Danmark porslin.
Servis 22 dlr "musselmalet, helblonde" royal copenhagen danmark porslin.

Bestående av;
1 kanna med lock, modellnr 1030,
1 ovalt uppläggningsfat, modellnr 1115, längd 25 cm,
1 ovalt upplggningsfat, modellnr 1146, längd 25 cm,
1 ovalt uppläggningsfat, modellnr 1148, längd 36 cm,
6 tallrikar, modellnr 1084, diameter 25 cm,
6 djupa, modellnr 1079, diameter 23 cm,
6 assietter, mondellnr 1086, diameter 19,5 cm.

Bruksslitage. Repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V9
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
6 000 SEK