1185074
TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynstin, Qianlong (1736-95).
Tallrikar, sex stycken, kompaniporslin. qingdynstin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått av blommande trädgård. Diameter 22,5 cm.

Ifyllda nagg. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK