Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1185779
Placeringskortshållare, 6 st, förgyllt silver 925/1000 och emalj, svenska importstämplar, 1900-talets förra hälft.

Ovala, med grön translucid emalj på guillocherad strålmönstrad botten. Monogram för Carl Kempe. Höjd 3,5 cm.

Obetydligt slitage.

Proveniens

Carl Kempe.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Utropspris
5 000 SEK