1186315
HORSENS SÖLVVARUFABRIK, 110 dlr, bestickuppsättning, silver, Danmark, 1900-talets mitt.
Horsens sÖlvvarufabrik, 110 dlr, bestickuppsättning, silver, danmark, 1900-talets mitt.

Bestående av:
14 matgafflar
12 matknivar med rostfritt stålblad
12 matskedar
6 förrättsgafflar
3 fiskknivar
12 förrättsskedar
4 förrättsknivar med rostfritt stålblad
1 fruktkniv
1 fruktgaffel
12 mockaskedar
12 tårtgafflar
1 par salladsbestick med rostfritt blad
1 kakspade
1 kakkniv
2 kanapéspadar med rostfritt stålblad
2 sillgafflar
1 tesil
1 sockersked
6 marmeladskedar
1 uppläggningsgaffel
2 såsslevar
1 kapsylöppnare
1 uppläggningssked
1 uppläggningsspade
Sammanlagd vikt 4300 g

Bruksslitage.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
10 000 SEK