1187054
BESTICKUPSÄTTNING, 98 delar, silver, "Romantika", Kultakeskus oy, Tavastehus 1975-1991.
BestickupsÄttning, 98 delar, silver, "romantika", kultakeskus oy, tavastehus 1975-1991.

24 knivar, längd 21 cm
24 gafflar, 17,5 -18 cm
24 skedar, 18 cm
24 kaffeskedar, ca 12 cm
Par serveringsbestick, med blad i stål.
Totalvikt, exkl knivar och tårtbesticken med stålblad, 2320 g.
I originalaskar.

Helhetsintrycket är gott. Tårtkniv med repor.
Askar med slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
800 EUR