1188088
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, två vas med fyra askfat i silver, stämplat tw, kultakeskus oy, tavastehus 1960-64.

TAPIO WIRKKALA, Två Vas med fyra askfat i silver, stämplat TW, Kultakeskus Oy, Tavastehus 1960-64.

Vas höjd 19 cm. Askfat längd 9 cm.

Smärre slitage.

Maiju Kemppainen
Maiju Kemppainen

Utropspris
450 EUR