1189934
Elis Bergh
(1881-1954)
Elis bergh, glasservis, 56 delar, kosta.

ELIS BERGH, Glasservis, 56 delar, Kosta.

Bestående av:
11 champagnestrutar höjd
12 vinglas höjd
10 selterglas höjd
12 starkvinsglas höjd
11 snapsglas höjd

Bruksskick, beläggning.
2 vinglas med nagg
1 vinglas med obetydligt nagg
2 seltersglas med nagg
4 snapsglas med nagg
2 snapsglas med fotnagg
2 starkvinsglas med nagg
1 starkvinsglas med obetydligt nagg

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
4 000 SEK