Finnish Modern Art

30 föremål
PERTTU NÄSÄNEN, akryl på duk.
Slutpris
940 EUR
Utropspris
1 200 EUR
JAAKKO SOMERSALO, olja på duk, a tergo intyg.
Slutpris
450 EUR
Utropspris
600 EUR
JAAKKO PAKKALA, öljy kankaalle, signeerattu.
Slutpris
1 300 EUR
Utropspris
600 EUR
VEIKKO VIONOJA, olja på duk, signerad och daterad -69.
Slutpris
1 260 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -49.
Slutpris
10 005 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PER STENIUS, olja på duk, signerad.
Slutpris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ANITRA LUCANDER, "FLICKA VID PIANOT".
Slutpris
8 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
MATTI HAUPT, brons, signerad.
Slutpris
540 EUR
Utropspris
700 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -88.
Slutpris
3 105 EUR
Utropspris
2 000 EUR